صفحات روکش دار گچی (پانل گچی)

 

 

اين صفحات دارای هسته گچی بوده و سطح و لبه های طولی آن ها با كاغذ مخصوص پوشانده شده است. صفحات روكش دار گچی در انواع معمولی (RG  یا GKB ) مقاوم در برابر رطوبت(MR یا GKBI) مقاوم در برابر حريق(FR یا GKF) ، مقاوم در برابر حريق ورطوبت،(FM یا GKFI) و مقاوم در برابر رطوبت، آتش و ضربه تولید  و عرضه می شوند. بسته به عملكرد مورد نیاز، در سیستم های ساخت و ساز خشک می توان از انواع صفحات گچی استفاده نمود.

 

 

پنل گچی ساده (RG  یا GKB)

 

پانل های گچی ساده به طور عمومی در سیستم های ساخت و ساز خشک (مانند ديوارهای جداكننده، ديوارهای پوششی و سقف‌های كاذب) موارد استفاده قرار می گیرند. اين صفحات دارای روكش كرم رنگ می باشند.

پانل گچی مقاوم در برابر رطوبت (MR یا GKBI)

 

پانل هايی هستند كه گچ تشكیل دهنده آن ها با مواد مقاوم در برابر رطوبت تركیب شده است. پانل های گچی مقاوم در برابر رطوبت در فضاهای مرطوب (مانند آشپزخانه ها و سرويس های بهداشتی) مورد استفاده قرار می‌گیرند. اين صفحات دارای روكش سبز رنگ می باشند.

پانل گچی مقاوم در برابر حریق (FR یا GKF)

 

پانل هايی هستند كه گچ تشكیل دهنده آن ها حاوی الیاف شیشه می باشد. پانل های گچی مقاوم در برابر حريق در محل هايی كه نیاز به محافظت در برابر حريق وجود دارد (مانند پوشش ستون ها و تیرهای فولادی) مورد استفاده قرار می گیرند. اين صفحات دارای روكش صورتی رنگ می باشند.

پانل گچی مقاوم در برابر حریق و رطوبت (FM یا GKFI)

 

پانل هايی هستند كه گچ تشكیل دهنده آنها حاوی الیاف شیشه و مواد مقاوم در برابر رطوبت می باشد. پانل‌های گچی مقاوم در برابر حريق و رطوبت در محیط هايی كه به طور همزمان خواص مقاومت در برابر حريق و رطوبت مورد نیاز باشد (مانند چاه های تاسیساتی)، مورد استفاده قرار می گیرند. اين صفحات دارای روكش سبز رنگ می باشند.

پانل گچی دیامانت ( Diamant)

 

این پانل از یک هسته گچی اشباع وروکش کاغذی مقاوم درهردو سمت آن تشکیل شده است. ویژگی های این پنل باعث شده است بتوان به ساختاری با استحکام ومقاومت مکانیکی بالا دست یافت، در عین حال موارد مربوط به عایق بندی صوتی، حرارتی و مقاومت در برابر حریق آن حفظ شود.

پانل گچی کلینیو ( Cleaneo)

 

شكاف و سوراخ های موجود بر روی سطح اين صفحات علاوه بر زيبايی باعث جذب صدا شده و آلودگی های صوتی فضای كار و محیط زندگی را كاهش می دهد. علاوه بر خواص آكوستیكی، نوعی از اين پانل حاوی زئولیت (Zeolite) در هسته گچی خود می باشد كه سطح آلاينده های موجود در هوا از جمله دود سیگار، تری‌تیلامین، آمونیاک، فرمالدهیدها، بنزن، هیدرو كربن های آروماتیک و هیدروكربن های كلر موجود در محیط زندگی را كاهش می دهد.

پانل گچی مقاوم در برابر ضربه

 

اين پانل از يک هسته گچی اشباع و روكش كاغذی مقاوم در هر دو سمت آن تشكیل شده است. ويژگی های اين پانل باعث شده است بتوان به ساختاری با استحكام و مقاومت مكانیكی بالا دست يافت، در عین حال موارد مربوط به عايق بندی صوتی، حرارتی و مقاومت در برابر حريق آن حفظ شود.

صفحات مسلح سیمانی (AQUAPANEL)

 

صفحات مسلح سیمانی آکوا پنل تركیبی از سیمان پرتلند، پركننده های ويژه و مواد افزودنی خاص بوده كه پشت و رو و لبه های طولی آن ها به وسیله شبكه ای از الیاف شیشه مسلح شده است. اين صفحات در انواع خارجی و داخلی  تولید شده كه به ترتیب در ديوارهای خارجی (نما)، فضاهای داخلی و سقف های كاذب كه در معرض رطوبت با درصد بالا و يا آبريزی مداوم هستند (مانند آشپزخانه های صنعتی، استخر و سونا)، به كار می روند.

نکته:

 

در حال حاضر برخی از محصولات فوق توسط اکثر تولیدکنندگان تولید شده ولی برخی از محصولات تنها توسط شرکت کی پلاس (کناف)  تولید می شود. لذا احتمال کمبود برخی از محصولات فوق در بازار وجود دارد.

 

howdy,

welcome to our house of plants

we just need your login details and you're good to go

don't call us.
we will coconut
you